Plasztikai sebész kábítószer hatása alatt végzett műtétet Pozsonyban
Egy szürreális és felháborító eset rázta meg Pozsony közvéleményét, amikor kiderült, hogy egy plasztikai sebész drog hatása alatt próbált elvégezni egy műtétet. Az érintett orvost azonnali hatállyal menesztette a pozsonyi főrévi kórház, miután toxikológiai vizsgálatok kimutatták a kábítószer-használatot.
Félbemaradt műtét és furcsa viselkedés
A sebész egy kisebb tumort készült eltávolítani egy páciensből, ám állapota közben annyira romlott, hogy végül képtelen volt befejezni a beavatkozást. Egy kollégája vette át tőle az operációt, miközben a műtő személyzete szerint a sebész mozdulatai koordinálatlanok és szokatlanok voltak. Az eset tetőfokát azonban nemcsak ez adta, hanem az is, hogy a műtét után az orvos egyenesen eltűnt a kórházból – sőt, elérhetetlenné vált.
Reakció és belső problémák
A kórház szakszervezeti vezetője az incidens után azonnal értesítette az egészségügyi és biztonsági osztályt. Az orvos védekezésként azt hangoztatta, hogy nem ő az egyetlen az intézményben, aki kábítószerrel kapcsolatos problémákkal küzd. Ez a kijelentés újabb kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy milyen mértékben van jelen hasonló probléma a kórházban, és milyen rendszerszintű hiányosságokról árulkodik mindez.
Büntetőeljárás az ügyben
A Szlovák Orvosszakszervezet (LOZ) hivatalos büntetőfeljelentést tett a Pozsonyi Egyetemi Kórházban tapasztalt veszélyeztetés gyanúja miatt. A hatóságok most azt is vizsgálják, hogy vajon más egészségügyi dolgozók érintettsége kimutatható-e ebben az ügyben.
A történet nemcsak a felelősség kérdését veti fel, hanem arra is rámutat, milyen mértékben sodorhatja veszélybe a betegek életét és biztonságát egy-egy ilyen eset. Az ilyen magatartás mélyen megrendíti az egészségügyi rendszerbe vetett bizalmat, és megkérdőjelezi az intézményi ellenőrzés hatékonyságát.
Forrás: telex.hu/kulfold/2025/03/12/drog-hatasa-alatt-mutott-plasztikai-sebesz-pozsony
