Az MVM szerint stabil az energiaellátás, de estére takarékosságot kérnek a fogyasztóktól.

által K Sandor

Stabil energiaellátás a nyári hőségben

A Magyar Villamosenergia-Művek (MVM) csoport hivatalos tájékoztatása szerint a villamosenergia-ellátás a jelenlegi rendkívüli hőség ellenére stabil maradt, és nem indokolt a drámai beavatkozás. Ugyanakkor az MVM arra kéri a fogyasztókat, hogy az esti órákban, amikor a hálózat legnagyobb terhelésnek van kitéve, kerüljék a nagy energiaigényű készülékek egyidejű használatát.

Az elkövetkező napokban a hőség fokozódása várható, szombattól pedig a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe, ami tovább növelheti a vilamosenergia iránti keresletet.

Felkészülés a csúcsidőszakokra

Az MVM közölte, hogy a nyári csúcsterhelésre alaposan felkészültek. A vállalat erőművei az elmúlt időszakban szinte maximális kapacitással működtek, a Mátrai Erőmű folyamatosan biztosította a szükséges termelést. A megújuló energiatermelés is kedvező irányt mutat: az elmúlt héten a tervezettnél 11,5%-kal több áramot állítottak elő, köszönhetően különösen a naperőművek hatékony működésének. A pénteken átadott tiszaújvárosi akkumulátoros energiatároló pedig fontos szerepet játszik a termelés és a fogyasztás ingadozásainak kiegyensúlyozásában.

Kérések a lakosság felé

Mátrai Károly, az MVM vezérigazgatója azt kérte a lakosságtól és a vállalatoktól, hogy a nagyobb energiafogyasztású berendezéseiket inkább nappal használják. Ez az intézkedés különösen fontos az esti órákban, amikor a naperőművek már nem termelnek, hiszen így minden megtakarított energia hozzájárul az ellátás biztonságához.

A társaság jelenleg azt is vizsgálja, hogy a legforróbb napokon lehetséges-e az áramszünetekkel járó karbantartások elhalasztása, hogy tovább támogassák a stabil energiaellátást a kritikus időszakokban.

Ezt is kedvelheted