Kapitány István bejelentése az energiatárolási kapacitás bővítéséről
Magyarország egy új, háromoldalú megállapodás keretein belül bővíti energiatároló kapacitásait, amelynek célja az európai energiatárolás fejlesztésének felgyorsítása. Ezt Kapitány István, a gazdasági miniszter jelentette be közösségi oldalán.
A megállapodásban összesen 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény, valamint különféle iparági szereplők vesznek részt. Az érintett tagállamok a következő években, 2026 és 2028 között, összesen 45 gigawatt tárolói kapacitás létrehozását vállalták. Magyarország ebből 700 megawatt új kapacitás megteremtésével kíván részt venni.
Kapitány István hozzátette, hogy az energiatárolás elengedhetetlen a megújuló energiaforrások hatékonyabb felhasználásában, illetve az áramhálózat megbízhatóságának növelésében. Ezen túlmenően elősegíti az energiaárak csökkentését is. A miniszter kiemelte, hogy ez a lépés tovább erősíti az ellátásbiztonságot és az energiaszuverenitást, valamint jól illeszkedik a már korábban bejelentett hálózatfejlesztésekhez és a szélenergia-kapacitások bővítéséhez.
