Szántó Dávid: Új Szerepben a Sportért Felelős Államtitkárságon
Szántó Dávid, aki a közelmúltban a sportért felelős államtitkárság helyettes államtitkárává nevezték ki, korábban sportriporter volt, és jelentős tapasztalattal bír a sport világában. A neves szakember az elmúlt években a Magyar Úszószövetség nemzetközi igazgatójaként dolgozott, ahol kulcsszerepet játszott a hazai úszósport fejlesztésében.
A 45 éves Szántó pályafutása során a köztévé után a Digi Sportnál és a 2017-es budapesti vizes világbajnokság versenyigazgatójaként is meghatározó feladatokat látott el. 2018-ban Wladár Sándor úszószövetségi elnök invitálására csatlakozott az úszószövetséghez, ahol a sportág népszerűsítése és a nemzetközi események előkészítése volt a feladata.
A kinevezését a 2027-es budapesti vizes világbajnokság sajtótájékoztatóján jelentették be, ahol Kálnoki Kis Attila, a sportügyekkel foglalkozó szakállamtitkár, aki egyúttal a 24.hu főmunkatársa is, bejelentette az új államtitkár pozícióját. Kálnoki Kis Attila nemcsak tapasztalt sportújságíró, hanem korábbi élsportoló is, aki öttusában olimpiai ötödik helyezést ért el, emellett többszörös világ- és Európa-bajnok, valamint tizenötszörös magyar bajnok.
Szántó Dávid friss kinevezése új lehetőségeket nyithat meg a magyar sport számára, különös figyelmet fordítva a jövőbeli nemzetközi eseményekre és a fiatal tehetségek támogatására. Ez a lépés egy új irányt jelent a sportadministrációban, valamint a sportágak összefogásában és fejlesztésében.
